TTBD Denetleme Kurulu Çalışmaları

TTBD Denetleme Kurulu (Prof. Dr. Gökhan ÇAYCI, Prof. Dr. İlhami Bayramin, Prof. Dr. Abdullah Baran) 03.01.2020 tarihinde derneğimizin 2019 yılında yapmış olduğu faaliyetler ile gelir ve giderlerini onaylamıştır. Denetleme Kuruluna teşekkür ediyoruz.

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu 19.01.2020 tarihinde, çoğunluk sağlanamadığı taktirde çoğunluksuz olarak 31.01.2020 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sosyal Tesislerinde, saat 10:30’da gerçekleştirilecektir. Katılımınız önemle rica olunur.

 

TTBD Yönetim Kurulu

 

Uluslararası Toprak Kongresi 2019 Başarıyla Gerçekleştirildi.

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Başkanlığında, Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile Konya Gıda Tarım Üniversitesi ortaklığında 17-19 Haziran 2019 tarihleri arasında ATO Congressium’da gerçekleştirilen “Uluslararası Toprak Kongresi 2019” kapsamında; 13 farklı ülkeden katılım ile 9 farklı tema başlığında 155 adet sözlü ve poster sunum gerçekleştirilmiştir. Kongre süresince poster sunum alanlarında poster bildiriler katılımcılar ile paylaşılmıştır. Kongrede 2 Davetli Konuşmacı Dr. Baron Joseph ORR (Lider Bilimci, UNCCD) ve Dr. Luc GNACADJA (Eski UNCCD İcra Direktörü) açılış konuşmalarını yapmışlar ve sonrasında konuşmacılara plaketleri takdim edilmiştir.

Kongrede, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü desteğiyle “Genç Forum” gerçekleştirilmiştir. 30 yaş altı 15 genç (Türkiye, Japonya, Pakistan, Hindistan, İran, Bangladeş) ülkelerinin ve kurumlarının Arazi Tahribatının Dengelenmesi (ATD)’ye bakışlarını anlatmışlardır. Konuşmacılara forum sonunda katılım sertifikaları verilmiştir.

Kongrenin son günü, Toprak Kongresi katılımcıları, Türkiye Toprak Bilimi Derneği ile Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü destekleriyle teknik gezi kapsamında "Ankara Kızılcahamam Kurtboğazı Baraj Havzası Ağaçlandırma Sahası" ve "Kızılcahamam Fidanlığı" nı ziyaret etmişlerdir. Ayrıca, Genç Forum katılımcıları da Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü destekleriyle teknik gezi kapsamında, Toprak ve Su Çölleşme İle Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Karapınar Çölleşme ve Erozyon Araştırma Merkezi’ni ziyaret etmişledir.

Kongrenin ilk gününde TORKU desteğiyle katılımcılara Gala yemeği verilmiştir.

Başta kongremizi gerçekleştirmede yanımızda olan kongre ortaklarımız Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile Konya Gıda Tarım Üniversitesi'ne, UNCCD sekretaryasına, sonrasında da kongreye katılım gösteren, emek veren herkese teşekkür ederiz.

TTBD Yönetim Kurulu

TTBD Denetleme Kurulu Çalışmaları

TTBD Denetleme Kurulu (Prof. Dr. Gökhan ÇAYCI, Prof. Dr. İlhami Bayramin, Prof. Dr. Abdullah Baran) 18.01.2019 tarihinde derneğimizin 2018 yılında yapmış olduğu faaliyetler ile gelir ve giderlerini onaylamıştır. Denetleme Kuruluna teşekkür ediyoruz.

International Congress on "Successful Transformation toward Land Degradation Neutrality (Future Perspective)"

Dear Colleagues,

It is our great pleasure to inform you that the International Congress on "Successful Transformation toward Land Degradation Neutrality (Future Perspective)" in commemoration of the 25th Anniversary of the coming into force of the United Nations Conventions to Combat Desertification (UNCCD) will take place on , 17-19 June 2019, in Ankara, TURKEY.

The congress will be co-hosted by Soil Science Society, Ministry of Agriculture and Forestry, General Directorate of Combating Desertification and Erosion and Konya Food and Agriculture University, TURKEY to bring broad groups of senior scientists, academicians, experts, policy makers, young researchers and students from different national and international institutions to analyze the current and the future trends of soil and land resources; establish new policies based on the principles of land degradation neutrality and finally create a universal message for the sustainable use of world soil resources.     

 

Welcome to find about more at the website of;

https://soil2019.gidatarim.edu.tr/tr

https://www.unccd.int/news-events/international-soil-congress-2019

SSST , http://www.toprak.org.tr/en/

ÇEM, http://www.cem.gov.tr/erozyon/MainPage.aspx?sflang=en

KFAU, https://www.gidatarim.edu.tr/en

 

For further information please contact:

ldnsoil@gmail.com

You can download the brochure:

http://www.toprak.org.tr/images/meetings/6158a3ee-5198-4af4-946f-01fd284ac3b4.pdf

 

We look forward to welcoming you to Ankara!

 

Organization Committee

Dr. Ayten NAMLI, President of SSST

Özlem YAVUZ, Deputy Director General of ÇEM

Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ, Rector of KFAU

Twitter Stream
Facebook Stream
Survey
Do you like our new Website?