Mail Bülteni
TTBD ile ilgili gelişmelerden haberdar olun.

Olağan Genel Kurul Sonucu

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu 30.01.2018 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilmiştir. Derneğin yeni yönetim kurulu, denetleme kurulu ve haysiyet kurulu aşağıdaki şekilde olmuştur:

Başkan: Prof. Dr. Ayten NAMLI

Başkan Yardımcısı: Doç. Dr. Rıdvan KIZILKAYA

Genel Sekreter: MSc. Muhittin Onur AKÇA

Sayman üye: Doç. Dr. Oğuz Can TURGAY

Yönetim Kurulu Yayın Üyesi: Prof. Dr. Coşkun GÜLSER

Yönetim Kurulu Üyesi: Dr. Derya SÜREK

Yönetim Kurulu Üyesi: Dr. H. Emrah ERDOĞAN


Denetleme Kurulu:

Prof.Dr. Abdullah BARAN

Prof. Dr. İlhami BAYRAMİN

Prof. Dr. Gökhan ÇAYCI


Haysiyet Kurulu:

Prof. Dr. Nazmi ORUÇ

Prof. Dr. Orhan DOĞAN

Dr. Bülent SÖNMEZ


Genel Kurul Divan Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Orhan DOĞAN ile Divan üyeleri Araş. Gör. Dr. Selen Deviren SAYGIN, Araş. Gör. Çağla TEMİZ’e ve Genel Kurula katılan üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.


TTBD Yönetim Kurulu

 

Türkiye Toprak Bilimi derneği Olağan Genel Kurulu

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu 18.01.2018 tarihinde, çoğunluk sağlanamadığı taktirde çoğunluksuz olarak 30.01.2018 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sosyal Tesislerinde, saat 10:30’da gerçekleştirilecektir. Katılımınız önemle rica olunur.

 TTBD Yönetim Kurulu

“Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Buluşması”

20 Aralık 2016 tarihinde 09:00- 14:00 saatleri arasında Ankara Latanya Otel Konferans Salonunda Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü himayelerinde düzenlenen “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Buluşması  adlı etkinliğin bir paydaşı olarak yer aldık....
 

Uluslararası Biyoçeşitlilik ve Yenilebilir Otlar Sempozyumu (BEWS2017)

Tarımsal Araştırma ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından 3-5 Nisan 2017 tarihinde Antalya Miracle Resort Otelde Uluslararası Biyoçeşitlilik ve Yenilebilir Otlar Sempozyumu (BEWS2017) düzenlenecektir. Sempozyum web adresi: http://www.bews2017.com

Sempozyum için özet gönderim sistemi 
http://www.bews2017.com/Content/Abstract adresindedir. Özet gönderimi için son tarih 31 Aralık 2016 dır. İlan edilen katılım ücretleri 31 Ocak 2017 tarihi öncesi 300 Euro, öğrenciler için 100 Euro'dur. Türkiye'deki araştırıcılar için kayıt ücreti, belirtilen rakamların yarısıdır. Sempozyumda sayın Prof. Dr. Adil Güner, Prof. Dr. Klaus Mummenhoff, Dr.Gerald Parolly ve Dr. Nigel Maxted açılış konuşmacıları olarak yer alacaklardır.


Türkiye'den ve dünyadan çok sayıda önemli bilim adamının bilim kurulunda yer aldığı sempozyumda, sözlü ve poster bildirilerini sunabilir ya da katılımcı olarak yer alabilirsiniz. Uluslararası olması dolayısıyla sempozyum dili İngilizcedir. Ancak talep halinde Türkçe sözlü sunumlar da kabul edilecek ve simültane tercüme 
yapılacaktır.
Sempozyum konu başlıkları:
1. Conservation and protection of biodiversity
2. Collection, documentation and inventory of plant biodiversity
3. Taxonomical researches in plant biodiversity
4. Characterization of biodiversity (molecular, morphological, 
biochemical, physiological, genetical and cytological)
5. Cultivation and domestication of wild species (incl. Tissue 
culture techniques)
6. Biogeographical aspects of plant biodiversity
7. Geographic information systems in plant biodiversity and 
agriculture
8. Agricultural biotechnology for biodiversity and plant breeding
9. Hybridization between crops and wild relatives
10. Biodiversity, foods, nutrition and health
11. Processing and post-harvest technologies linked to wild edible 
foods
12. Ethnobotany
13. Economics of plant diversity
14. Sustainable utilization of biodiversity

 

5 ARALIK DÜNYA TOPRAK GÜNÜ KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toprak kaybının telafisi mümkün değildir, korunması gereken en öncelikli doğal varlık topraktır. Bütün dünyada herkes tarafından festival şeklinde kutlanan 5 Aralık Dünya Toprak gününün amacı toprağa dikkat çekilmesidir. 

 
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığının ev sahipliğinde, Ziraat Mühendisleri Odası ve Türkiye Toprak Bilimi Derneği ortaklığıyla Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölüm Başkanlığının yönetiminde  5 Aralık Dünya Toprak Günü kutlamaları gerçekleştirilmiştir. Kutlamalar kapsamında "Tarım Politikalarının Belirlenmesi Açısından Toprak ve Gübre Yönetimi" başlıklı 2 oturumluk panel düzenlenmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM, BÜGEM, TRGM Genel Müdürlük temsilcileri, üniversitelerden akademisyenler dahil geniş katılımla gerçekleştirilen panellere ait sunumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
http://www.toprak.org.tr/tr/e-kitap.aspx

Twitter Akışı
Facebook Akışı
Anket
TTBD'nin Yenilenen Web Sitesini Beğendiniz mi ?