Duyurular
Mail Bülteni
TTBD ile ilgili gelişmelerden haberdar olun.
Proceeding Soil 2019

Prof. Dr. Abdulla SAPAROV'un Vefatı

Şu an Avrasya Toprak Bilimi Dernekleri Federasyon Başkanı Prof. Dr. Abdulla SAPAROV Covid-19 nedeniyle vefat etmiştir. Başta ailesi olmak üzere,

tüm sevenlerine toprak camiası olarak başsağlığı diliyoruz.  

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu 31.01.2020 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilmiştir. Derneğin yeni yönetim kurulu, denetleme kurulu ve haysiyet kurulu aşağıdaki şekilde olmuştur:
Başkan: Prof. Dr. Ayten NAMLI
Başkan Yardımcısı: Prof. Dr. Coşkun GÜLSER
Genel Sekreter: MSc. Muhittin Onur AKÇA
Sayman üye: Prof. Dr. Oğuz Can TURGAY
Yönetim Kurulu Üyesi: Prof. Dr. Necat AĞCA
Yönetim Kurulu Üyesi: Prof. Dr. Erhan AKÇA
Yönetim Kurulu Üyesi: Kadri AVAĞ
Denetleme Kurulu:
Prof.Dr. Abdullah BARAN
Prof. Dr. İlhami BAYRAMİN
Prof. Dr. Gökhan ÇAYCI
Haysiyet Kurulu:
Prof. Dr. Orhan DOĞAN
Prof. Dr. Nazmi ORUÇ
Dr. Bülent SÖNMEZ
 
Genel Kurul Divan Başkanlığını yürüten Prof. Dr. İlhami BAYRAMİN ile Divan üyeleri Araş. Gör. Hanife AKÇA ve Araş. Gör. Çağla TEMİZ’e ve Genel Kurula katılan üyelerimize çok eşekkür ediyoruz.
 
TTBD Yönetim Kurulu

 

TTBD Denetleme Kurulu Çalışmaları

TTBD Denetleme Kurulu (Prof. Dr. Gökhan ÇAYCI, Prof. Dr. İlhami Bayramin, Prof. Dr. Abdullah Baran) 03.01.2020 tarihinde derneğimizin 2019 yılında yapmış olduğu faaliyetler ile gelir ve giderlerini onaylamıştır. Denetleme Kuruluna teşekkür ediyoruz.

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Olağan Genel Kurulu 19.01.2020 tarihinde, çoğunluk sağlanamadığı taktirde çoğunluksuz olarak 31.01.2020 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sosyal Tesislerinde, saat 10:30’da gerçekleştirilecektir. Katılımınız önemle rica olunur.

 

TTBD Yönetim Kurulu

 

Uluslararası Toprak Kongresi 2019 Başarıyla Gerçekleştirildi.

Türkiye Toprak Bilimi Derneği Başkanlığında, Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile Konya Gıda Tarım Üniversitesi ortaklığında 17-19 Haziran 2019 tarihleri arasında ATO Congressium’da gerçekleştirilen “Uluslararası Toprak Kongresi 2019” kapsamında; 13 farklı ülkeden katılım ile 9 farklı tema başlığında 155 adet sözlü ve poster sunum gerçekleştirilmiştir. Kongre süresince poster sunum alanlarında poster bildiriler katılımcılar ile paylaşılmıştır. Kongrede 2 Davetli Konuşmacı Dr. Baron Joseph ORR (Lider Bilimci, UNCCD) ve Dr. Luc GNACADJA (Eski UNCCD İcra Direktörü) açılış konuşmalarını yapmışlar ve sonrasında konuşmacılara plaketleri takdim edilmiştir.

Kongrede, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü desteğiyle “Genç Forum” gerçekleştirilmiştir. 30 yaş altı 15 genç (Türkiye, Japonya, Pakistan, Hindistan, İran, Bangladeş) ülkelerinin ve kurumlarının Arazi Tahribatının Dengelenmesi (ATD)’ye bakışlarını anlatmışlardır. Konuşmacılara forum sonunda katılım sertifikaları verilmiştir.

Kongrenin son günü, Toprak Kongresi katılımcıları, Türkiye Toprak Bilimi Derneği ile Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü destekleriyle teknik gezi kapsamında "Ankara Kızılcahamam Kurtboğazı Baraj Havzası Ağaçlandırma Sahası" ve "Kızılcahamam Fidanlığı" nı ziyaret etmişlerdir. Ayrıca, Genç Forum katılımcıları da Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü destekleriyle teknik gezi kapsamında, Toprak ve Su Çölleşme İle Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Karapınar Çölleşme ve Erozyon Araştırma Merkezi’ni ziyaret etmişledir.

Kongrenin ilk gününde TORKU desteğiyle katılımcılara Gala yemeği verilmiştir.

Başta kongremizi gerçekleştirmede yanımızda olan kongre ortaklarımız Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile Konya Gıda Tarım Üniversitesi'ne, UNCCD sekretaryasına, sonrasında da kongreye katılım gösteren, emek veren herkese teşekkür ederiz.

TTBD Yönetim Kurulu

Twitter Akışı
Facebook Akışı
Anket
TTBD'nin Yenilenen Web Sitesini Beğendiniz mi ?